Cenk Baksana Bunun Votkası Az Değil Mi?: Bali’de Cocktail İçiyoruz

0
1114
views

Evet arkadaşlar Bali’ye geldik nerede güzel cocktail içeceğiz dediğiniz duyar gibiyim (biliyorum hiç ilgilenmiyorsunuz) Tabi ki birden fazla seçenek bulacaksınız ama baştan söyleyim siz de Senem (Senem kim diyenler için tıktık) gibi hak arama mücadelesine girmeyin diye size en beğendiğim iki yerden bahsedeceğim. Eee siz de takdir edersiniz ki votka çok olursa nasıl olacak bu işler 🙂

Yine olsa yine giderim, yer bulamasam da giderim, illa giderim, bırakın gideyim… Öncelikle burası Katamama Hotel’in  içerisinde bulunan bir beach club. Katamanın linkini şuraya bırakıyorum (https://www.katamama.com) Seminyak bölgesinde kalmak için ideal yerlerden biri. Eğer hotel müşterisiyseniz sabahtan lütfen beach club’taki harika okyanus manzaralı, havuz manzaralı masa-yatak diye tabir ettiğim alanlara kendinizi atıyorusunuz ve tüm günü güneşlenerek, havuzda yüzerek, manzarayı izleyerek, güzel kokteylleri içerek, yeni insanlarla tanışarak geçiriyorsunuz. Ayrıca dışarıdan da girerek tüm gün bu yataklarda uzanıp yiyip-içerek, okyanusa ya da havuza girerek vaktinizi geçirebilirsiniz.

Fiyat olarak belki biraz yükse olabilir ama güzel ambiyans, havuz keyfi, güneşlenme, manzaranın tadını çıkartma derken kesinlike gününü geçirmeye değer diyebilirim. Kokteyllere gelirsek başlangıç – orta – yüksek alkol seviyeleri olmak üzere seviyelere ayrılmış bir menü mevcut. Aynı zamanda klasikler, modern denemeler ya da fusion kokteyller bulabiliyorsunuz. Benim diğer bir hoşuma giden nokta ise sunumlarında kullandıkları değişik bardaklar. Kimi zaman kocaman bir deniz kabuğu – Big Swirl ki kendisi benim favorim oluyor – Hindistan cevizi kabuğu ya da laboratuvar tarzı deney tüpleri… Menüde de seçtiğiniz kokteylin nasıl servis edileceğini gösteren çizimler bulunuyor.

P.S:

Yea beach club değilde yok mu cocktail pub gibi bir mekan önersen neresi olur
derseniz, ben kesinlike Saigon Street’in (http://www.saigonstreetbali.com) tarzını-havasını çok beğenmiştim. Seminyak bölgesinin klasik sorunu olarak burada da oldukça fazla Avustralyalı gürültücü gençlere maruz kalabilirsiniz ama yine de bu mekanın güzelliğini bozmuyor. Aynı zamanda Vietnam mutafığına ilgi duyuyorsanız, akşam yemeği içinde harika bir adres olabilir.

Ben şimdi anlatırken bile özledim! Şimdiden hepinize iyi eğlenceler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here