Kristin Hannah ile Yıldızım Barışmadı: Büyülü Fırtına

0
498
views
Kristin Hannah'dan Büyülü Fırtına

Selamlar🖖🏻

Hızlıca okuyup bitirdiğim ama yorum yazmaya bir türlü vakit bulamadığım için bekleyen kitabımla geldim. Sanırım bu kadar beklemesinde nasıl yorum yazacağımı bilmememin de büyük payı var. Açıkçası şu an bile nereden başlayacağımı bilmiyorum. Sanırım Kristin Hannah ile yıldızım henüz barışmadı. Ama daha yolculuğumuz bitmedi. Evet evet biraz inatçıyım. 🙂

İlk kez “Ateşböceğinin Şarkısı” kitabı ile tanışmıştım yazarın kalemi ile. Hatta kendimce hafta sonu okuma maratonu yapıyordum. Ve gerçekten kitabın nasıl bittiğini anlamamıştım. Dizi izler gibi gelmişti. Sayfaları nasıl çevirdiğimi hatırlamıyordum bile. Sonra en çok önerilen “Bülbül” kitabına başladım. Ki okumayı en çok sevdiğim konulardan olan “İkinci Dünya Savaşı” dönemini konu edinen bir kitaptı. Ama nedense devam edemedim ve kitap yarım kaldı. Belki de benden kaynaklanan bir durumdu. O yüzden kitabı daha sonra kendimi çok iyi hissedeceğim bir dönemde okuyayım diyerek rafa kaldırdım ve farklı bir kitabına şans vermek istedim.

Artık kitabın konusuna geçsem diyorum!

Kitap aslında çok güzel başladı. Aşk romanları yazarı ve bir çocuk annesi olan baş kahramanımız, bahçesine düşen yıldırımla gözlerini bir yüzyıl öncesinde açar. Üzerine bir de kitabındaki kahramanlardan biri olan tehlikeli kanun kaçağı tarafından kaçırılır. Ben bu kısımları heyecanla okudum. Nasıl olur böyle bir şey, her şey rüyamı, uyanınca ne olacak falan bir sürü soru vardı kafamda. Bu yüzden sonu beni tatmin etmedi. Sonunu anlatmak istemiyorum ama adı gibi fazla büyülü geldi. Her şey rüya olsaydı, ne bileyim gördüklerinden etkilenerek öyle bir kitap yazsaydı ki çok satsaydı, o sayede hayatının aşkını bulsaydı. Kısacası biraz mantığa otursaydı çok sevecektim kitabı. 🙂

Tabii ki sonunu saymazsak aktı gitti kitap. Yazar hikayeyi nereye bağlayacak diye sayfaları bir an önce çevirdim. O yüzden böyle büyülü ögeler içeren kitapları sevenler kesinlikle okusun derim. Benim gibi düşünenler ise biraz erteleyebilir.

Elimde “Ateşböceğinin Şarkısı” ve “Uzak Kıyılar” kitapları var. Sanırım şansımı bir de onlarla deneyeceğim. Almışken okumazsam olmaz değil mi? Okuyanlar bu kitap hakkında ne düşünüyor merak ettim. Yorumlarda buluşalım mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here