Belçika’da Yaptığım İlk Online Kitap Alışverişim

0
498
views
online kitap alışverişim

Selamlar 🖖🏻

Uzun, benim için çok uzun bir zaman sonra bir kitap alışverişi paylaşımı ile karşınızdayım. En son kitap alışverişimi geçen sene kasım ayında Belçika’ya taşınmadan önce yapmıştım. O zamandan beri de inat ettim ve kitap almadım. Bir sene kitap orucu yaptım diyebiliriz bence. Siz en uzun ne kadar süre kitap almadan durabildiniz?

Kitap orucumu bozmama sebep olan kitap Tarık Tufan’ın yeni kitabı oldu. Bu kitabı almak için Türkiye’ye gelmeyi bekleyemezdim tabii ki. Ay nasıl heyecanlıyım. Kitapları seçme sebeplerimi ve genel olarak alışverişimi anlatmak istiyorum.

Bangladeş’te yaşarken kargo ile kitap alma şansım olmuyordu. Çünkü kargo çok ama çok ama çok pahalıya geliyordu. (Biraz daha çok yazarsam daha iyi anlatırım gibi). Bu yüzden genel olarak Türkiye ziyaretlerimiz sırasında bol bol kitap alıp bavul ile kendimiz taşıyorduk. Ya da Caner İngiltere’ye iş için gittiği zamanlarda Türkiye’ye uğrayıp sipariş ettiğim kitapları getiriyordu.

Bu yüzden Belçika’ya taşınırken daha çok Türkiye’ye gidip geliriz o zaman kitap alırım diyor ve çok seviniyordum. Hatta bu yüzden taşınırken de çok kitap almadım yanıma. Biraz hızlı bir taşınma süreci oldu. Taşınma için ayarlanan firma o kadar hızlı bir şekilde eşyalarımızı paketledi ki kitap seçme vaktim olmadı. Sadece 2 koli kitap alabildim. Tabii hayat bu ki taşınalı kasım sonunda bir yıl olacak ve Corona sebebiyle Türkiye’ye bir kere bile gidemedik. Ne zaman da gideceğimiz belli değil. Ben de fırsat bu fırsat online alışverişi deneyimlemek istedim.

Artık alışverişin detaylarına mı geçsem acaba?

Kitaplar 2 hafta içerisinde elime ulaştı. Türkiye’de birkaç günde kargonun gelmesine alışkın olunca beklemek zor oldu. Ama daha uzun süreceğini tabii ki bekliyordum. En güzeli de herhangi bir sıkıntı, hasar olmadan kitaplarıma kavuştum. Sanırım bundan sonra daha sık alışveriş yapacağım. (Caner’in bundan henüz haberi yok tabii.) 🙈

*Tarık Tufan kalemini çok sevdiğim için yeni kitabının çıktığını görür görmez almak istedim. Yazar son kitabıyla beni fazlasıyla ağlattı. Bu kitap bakalım neler yapacak.

*Defne Suman bu yıl tanıştığım ve çok sevdiğim bir yazar oldu. Bu yüzden ilk alışverişimde hemen yeni bir kitabını alıp okumak istedim.

*Figen Şakacı’nın Bitirgen serisini çok ama çok severek okumuştum. Buradan bir kez daha Bitirgen, Pala Hayri’ye ve Hayriye Hanım’ı Kim Çaldı kitaplarını önermek isterim. Eh anlamışsınızdır yazarın yeni kitabı çıkınca neden hemen almak istediğimi. 😇

*Ayfer Tunç sevdiğim bir kalem. Kapak Kızı’nı bayılarak okumuştum. Yeşil Peri Gecesi devam kitabı, henüz okumadım ama merak ediyorum. Osman da bu serinin son kitabıymış. Bu yüzden hemen sepete attım.

*Açlık Oyunları serisini hem kitap hem film olarak çok severim. Defalarca izlemişimdir. Suzanne Collins hikayenin devamını yazınca bekletmek olmaz dedim.

*Ayşe Şen Benim Adım Gül kitabı hakkında pek bir şey bilmiyorum aslında. Ama her zaman Türk Kadın yazarları okumaya öncelik gösteriyorum. Çok önerilince ve alışveriş yaparken karşıma çıkınca listeye eklemeden yapamadım.

*Gül İrepoğlu’nun Kavuşmak kitabını 22 Kasım 2019’da Belçika uçağını beklerken İstanbul Havalima’nı D&R’larından birinde görmüştüm. Kitabı daha sonra almak üzere fotoğrafını çektim. Kitap ismi ile hemen dikkatimi çekmişti. Ama bir süre kitap almayacağıma dair kendime söz verdiğim için o an almadım. Ve ilk alışverişimde sepetime girdi.

Özetle ilk alışverişim bu şekilde. Okumaya hangi kitaptan başlayacağım çok belli ama size de sormak istiyorum. En azından ikinci kitap hangisi olmalı 😇 Aralarında okudukları olanlar el kaldırabilir mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here