Belçika’da 1 Yılımız Nasıl Geçti?

0
553
views

Selamlar,

Bugün Belçika’da birinci yılımızı doldurduk. Geçen sene buraya taşınırken yaşadığım heyecanı dün gibi hatırlıyorum. Tabii zorluklarla uğraşmamız gerekeceğini, halletmemiz gereken şeyler olduğunu biliyordum. Ama öğreneceğim her yeni şey ve göreceğim her yeni şehrin heyecanı her şeyin önüne geçiyordu. Tabii bu arada hayat bana içinden kıs kıs gülüyormuş meğerse. Uğraşmamız/halletmemiz gereken zorluklar kısmı tam da planlarıma göre işlerken yeni şehir görme kısmı büyük sekteye uğradı. Zaten hayat da tam olarak bu değil mi? Biz planlar yaparken başımıza gelenler…

Hadi Polyanna olarak olaylara iyi tarafından bakalım. Bu arada tüm evrak işlerimizi hallettik ve oturum kartımızı gecikmeli de olsa aldık. Kartımız Corona’dan dolayı geciktiği için ben de gecikmeli olarak Felemenkçe kursuna başladım geçen hafta. Bu kısmı ayrıca detaylıca anlatmak istiyorum. Benim için büyük bir challange çünkü 😀 Ara ara sınırlar kapandığı ya da ülkeler test istediği için komşu ülkelere gidemedik çok fazla. Bu yüzden bol bol Belçika’da gezdik birçok şehir gördük. (Aynı şehre birden fazla gittik hatta ahaha) Tam bir Belçikalı olmaya bir adım yaklaştık yani.

Türkiye’ye hem kapılar kapandığı hem de ailelerimizi riske atmamak adına gidemedik. Ama yazın vaka sayısı çok çok azken Yunanistan’a gittik. Hem yeni bir ülke gördük hem de Türkiye’ye azcık yakın olmak iyi geldi diyebilirim.

Canercanım ise pandemi dolayısıyla bir açılıp bir kapanan mağazalar yüzünden daha yoğun çalıştı. Uzun bir süre evden çalıştı. Evin bir odası ofis oldu tabii ki. J Hala 3 gün ev 2 gün ofis şeklinde çalışmaya devam ediyor. Korkusuzca gezeceğimiz günlerin gelmesi için gün sayıyor.

Peki ya ikinci yılımız ve 2021?

2021 için bir çok hayalim ve planım var ama bunları ayrı bir yazıda paylaşmak hatta tamamladıkça güncellemek istiyorum ara ara.

Kısacası tam olarak hayallerimdeki gibi olmasa da güzel bir yıl geçirdik. En önemlisi biz ve sevdiklerimiz (çok şükür) sağlıklıydı. Sonra Caner ile birlikte tek başımıza neler başardığımızı gördükçe kendime olan güvenim arttı. Yeni bir kültürü yaşayarak tanımaya başladık. E daha ne olsun değil mi?

Öncelikle sağlık olsun gerisi hallolur 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here