Ateşböceği Yolu’nun Devam Kitabı: Ateşböceğinin Şarkısı

0
686
views

Selamlar,

Geçen cuma günü iki haftalık bir tatile girdik. Tatilde olmamıza rağmen okuduğum kitapları toplayıp yorumlarımı yazmaya başlayamadım. Bugün şeytanın bacağını kırmaya niyetliyim bakalım. İlk yorumum Ateşböceği Yolu’nun devam kitabı olan Ateşböceğinin Şarkısı kitabının.

İlk kez “Ateşböceği Yolu” kitabı ile tanışmıştım yazarın kalemi ile. Hatta kendimce hafta sonu okuma maratonu yapıyordum. Ve gerçekten kitabın nasıl bittiğini anlamamıştım. Dizi izler gibi gelmişti. Sonra en çok önerilen “Bülbül” kitabına başladım. Ki okumayı en çok sevdiğim konulardan olan “İkinci Dünya Savaşı” döneminde geçen bir kitap. Ama nedense devam edemedim ve kitap yarım kaldı. Sonra da Büyülü Fırtına kitabını okuyup bitirmiştim. Onunla ilgili yorumumu edebiyat kategorisinde kolayca bulabilirsiniz.

Bu yüzden bu kitaba başlarken biraz çekiniyordum. Sanırım yıldızımız barışana kadar Hannah okumaya devam edeceğim. 🙂 Bu kitabı bir çırpıda bitirdim. Ateşböceği Yolu kitabını çok buruk bitirmiştim. Tully ve Kate’in arkadaşlığına bayılmıştım. Bu yüzden kitabın devamında Tully’ye ne olacağını, neler yapacağını çok merak ediyordum. Kendisi beni bu kitapta yaptıklarıyla açıkçası beni pek şaşırtmadı. Neyse ki güzel şeyler oldu da içim biraz ısındı. Bu yüzden ilk kitabı okuyanlar bu kitabı da okusun derim. Merak etmeyin daha fazla detay vermeyeceğim. 🙂

Elimde şu an yazarın Uzak Kıyılar kitabı var. Bu kitap ile yıldızımız barışır mı dersiniz? Var mı başka öneriniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here